1. ZIMSKI ŠPORTNI DAN ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA, petek, 6. 1. 2023

V petek, 6. 1. 2023, bomo v primeru lepega vremena, za učence od 6. do 9. razreda izpeljali  1. zimski športni dan.

Smučanje v Kranjski Gori:

• zbor ob 7:30, odhod 7:50
  • povratek do 14:00

Cena smučarske karte je 14€, avtobusni prevoz cca. 11€. Znesek se obračuna na položnici.

Prijavijo se lahko učenci, ki že imajo smučarsko znanje (ustavljanje, paralelni zavoji), saj športni dan ni namenjen učenju smučanja. Učenci naj imajo poleg smuči, palic in čevljev tudi smučarsko čelado, ki je obvezna. Pred športnim dnem obvezno preverite smučarsko opremo!!!

Drsanje na Jesenicah:

• zbor 8:10, odhod ob 8:20
  • povratek ob 13:00.

Cena drsanja znaša 3€, športne dejavnosti 2,5€. Avtobusni prevoz 7€. Izposoja drsalk je 3,5€ in se plača v ledeni dvorani, ostalo se obračuna na položnici.

Oprema: rokavice, kapa, topla oblačila. Priporočena je tudi čelada (hokejska, smučarka, kolesarska).

Pohod – sankanje  (Planica – Tamar)

• zbor 8:10, odhod 8:30
  • povratek do 13:00

Oprema: lesene sani, ustrezna obutev (pohodni/topli čevlji) in oblačila (kapa, rokavice).

Cena avtobusnega prevoza znaša cca. 7,5€.

Pohod – Sv. Lovrenc

• zbor 8:10, odhod 8:30
  • povratek do 12:50

Oprema: pohodna obutev, rezervna oblačila.

Šolske malice bodo učenci vzeli s seboj na športni dan, s seboj pa lahko vzamejo še kakšen zdrav prigrizek (sadje, sadno-žitne ploščice…) in pijačo (voda, čaj). S seboj naj učenci ne nosijo nezdrave pijače (gazirane pijače) in hrane (bonboni, čokolade, čipsi…). Kosila bodo na ta dan odjavljena, v kolikor želite, da se vaši otroci kosila udeležijo, ga prosim prijavite v tajništvu šole, do 8:00 zjutraj.

Vsem učencem želimo obilo užitkov na športnem dnevu.

Učiteljica športa: Katja Jazbec