OBVESTILO UČENCEM O IZVEDBI ŠPORTNEGA DNE – PLANINSKI POHOD

OBVESTILO – PDF

V mesecu septembru, natančneje 23. 9. 2022 praznujemo dan slovenskega športa. V skladu s tem bomo v četrtek, 22. 9. 2022, izvedli prvi športni dan – planinski pohod.

Učenci in učenke naj si izberejo planinsko turo, ki bo primerna za njihove sposobnosti, omejitve … Spodaj (Priloga 1) so priložene dodatne informacije in navodila. Seznami za vpis na športni dan bodo objavljeni na oglasni deski pred zbornico.

Učenci naj se na zbornem mestu javijo svojemu vodji in dosledno upoštevajo njegova navodila ves čas pohoda.

Šolsko malico bodo učenci vzeli s seboj. Kosila bodo na ta dan odjavljena, v kolikor pa želite, da se vaši otroci kosila udeležijo, ga prosim prijavite v tajništvu šole, do 8:00 zjutraj. Učenci lahko poleg šolske malice s seboj lahko vzamejo kakšen zdrav prigrizek (sadje, sadno-žitne ploščice), dodaten sendvič in pijačo (voda, čaj). Športni dan poteka pod sloganom zdrav duh v zdravem telesu, zato naj učenci s seboj ne nosijo nezdrave pijače (gazirane pijače, sokovi) in hrane (bonboni, čokolade, čipsi, …).

Poletje se počasi zaključuje, zato vas opozarjamo, da skrbno izberete ustrezno opremo za pohod:

• pohodne čevlje s podplatom iz profilirane gume,
  • pohodna trenirka / hlače, majica, pulover,
  • vetrovka, kapa, rokavice (za zahtevnejše pohode),
  • rezervna oblačila.

V primeru slabega vremena bo športni dan preložen na drug termin. O tem vas bomo pravočasno obvestili.

PRILOGA 1

POHODNE DESTINACIJE

Pohod na najvišji vrh v Karavankah – STOL (2236 m nmv.). Zbor učencev bo pred GLAVNIM VHODOM ob 7.20. Odhod avtobusa izpred šole bo ob 7.30. Povratek načrtujemo med 14.00 in 15.00. Število mest je omejenih na 20. Prijavijo se lahko učenci, ki so v dobri fizični kondiciji in imajo ustrezno opremo za visokogorje.

Cena avtobusnega prevoza: 6 – 10 EUR

Pohod na Roblekov dom na Begunjščici – (1657m nmv.). Zbor učencev bo pred GLAVNIM VHODOM ob 7.20. Odhod avtobusa izpred šole bo ob 7.30. Povratek načrtujemo okoli 14.30. Število mest je omejenih na 50 učencev.

Cena avtobusnega prevoza: 6 – 10 EUR

Pohod na Golico (1835 m nmv) – Zbor učencev bo pred GLAVNIM VHODOM ob 7.20. Odhod avtobusa izpred šole bo ob 7.30. Povratek načrtujemo med 13.30 in 14.00. Število mest je omejenih na 50 učencev.

Cena avtobusnega prevoza: 6 – 10 EUR

Pohod na Zelenico – Dom na Zelenici (1536 m nmv.) – Zbor učencev bo pred GLAVNIM VHODOM ob 7.45. Odhod avtobusa izpred šole bo ob 8.00. Povratek načrtujemo med 12.30 in 13.00. Število mest je omejenih na 50 učencev.

Cena avtobusnega prevoza: 6 – 10 EUR

Pohod do jezera v Završnici – Zbor učencev bo pred GLAVNIM VHODOM ob 8.10. Odhod izpred šole bo ob 8.20. Povratek načrtujemo okoli 12.55. Število mest je omejenih na 34 učencev.

Cena pohoda je brezplačna.

Pohod do Sankaške koče – Zbor učencev bo pred GLAVNIM VHODOM ob 8.10. Odhod izpred šole bo ob 8.20. Povratek načrtujemo okoli 12.55. Število mest je omejenih na 34 učencev.

Cena pohoda je brezplačna.

Vsem učencem želimo obilo užitkov na športnem dnevu!

Organizator športnega dne

Luka Baloh