Dan varnosti v Begunjah

V petek, 24. 9. 2021, nas je na šolskih hodnikih presenetil dim. V šoli je zagorelo in poklicali smo pomoč. Po predpisanih evakuacijskih poteh smo se zbrali na zbirni točki na šolskem igrišču. Ko smo se prešteli, smo ugotovili, da en razred manjka. Ker so se zaradi požara porušile stopnice, so jih morali gasilci rešiti preko okna. Pomoč je bila pravočasna in uspešna. Na koncu smo bili na varnem vsi učenci, učiteljice, kuharici in želva Frančišek.

Po koncu reševalne akcije, so nas gasilci seznanili, da je do požara prišlo v kuhinji. Še dobro, da je bila vse skupaj le požarna vaja in smo ob koncu pouka kljub temu lahko odšli na kosilo.

Zahvaljujemo se članom PGD Begunje na Gorenjskem, da so nam omogočili priložnost požarne vaje, predvsem pa za hitro odzivnost in ustrezno pomoč ter za predstavitev gasilskih pripomočkov in opreme.
Upamo, da se v taki situaciji ponovno vidimo samo drugo leto ob podobni vaji.

Ana Palovšnik