Prvi šolski dan

.
Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši!

Bliža se prvi šolski dan in veselimo se vašega prihoda v šolo.

Šolsko leto se za vse učence prične v šoli v sredo, 1. 9. 2021, po modelu B, kar pomeni, da bo pouk potekal s podobnimi prilagoditvami in priporočili NIJZ, kot smo jih imeli ob zaključku šolskega leta.

Naprošamo vas, da v šolo prihajate le zdravi učenci, brez znakov obolenj.

Za učence od 1. do vključno 5. razreda je obvezna uporaba mask le v skupnih prostorih šole. Učenci od 6. do 9. razreda nosijo maske v šoli ves čas, razen pri pouku športa.

Prvi šolski dan se učenci matične šole v Lescah zberete po naslednjem razporedu:

• učenci 1. razreda – ob 8.30 uri
  • učenci 2. in 3. razreda na dvorišču pred glavnim vhodom ob 8.00
  • učenci 4. razreda pred vhodom v avlo (nasproti Krčme Mexico) ob 8.00
  • učenci 5. razreda pred službenim vhodom (pri čebelnjaku, nasproti Avtohiše Jereb) ob 8.00
  • učenci 6. razreda pred službenim vhodom (pri čebelnjaku, nasproti Avtohiše Jereb) ob 8.10
  • učenci 7. razreda na dvorišču pred glavnim vhodom ob 8.10
  • učenci 8. razreda na šolskem igrišču ob 8.10
  • učenci 9. razreda pred vhodom v avlo (nasproti Krčme Mexico) ob 8.10

Na Podružnični šoli v Begunjah se prvi šolski dan zberete

• učenci 1. razreda – ob 10.00 uri
  • učenci od 2. do 5. razreda na označenih mestih pred šolo ob 8.20

Prosimo, da se zanesljivo držite časovnega razporeda. Prvi šolski dan bo pouk trajal pet šolskih ur (do 12.50). Za prvošolce je to poseben dan zato zaključijo prej in odidejo v spremstvu staršev.

Učenci s seboj prinesete copate in šolske potrebščine po urniku za sredo. Urnik je objavljen na šolski spletni strani (URNIKI) in v eAsistentu.

Ta dan še ne bo organiziranega kosila in podaljšanega bivanja.

Prevoz učencev vozačev je organiziran zjutraj po sledečem urniku: ob 7.40 iz Zadnje vasi, ob 7.49  uri iz Begunj preko Zapuž in Hlebc, 8.05 uri iz Studenčic in prav tako po končanem pouku ob 13.00 uri iz Lesc in 13.10 iz Begunj.

Prav je, da se pred začetkom novega šolskega leta pogovorite o varni poti v šolo in da skupaj ubesedite cilje, za katere si boste prizadevali v novem šolskem letu.

Prepričana sem, da bomo s skupnimi močmi uspešno premagali ovire, ki nam jih kaže trenutna epidemiološka situacija. Učencem želim uspešno šolsko leto.

Emilija Kavčič, ravnateljica