TEKMOVANJE V KONSTRUKTORSTVU IN TEHNOLOGIJAH OBDELAV

V petek, 31. 3. 2023, je na osnovni šoli Franceta Prešerna v Kranju potekalo regijsko tekmovanje v konstruktortvu in tehnologijah obdelav. Udeležilo se ga je 6 učencev iz naše šole.

Neža Skodlar in Rok Meze sta tekmovala v kategoriji obdelava papirnih gradiv. Njuna naloga je bila, da izdelata hišo iz šeleshamerja. Kljub visoki konkurenci, sta učenca pokazala znanje in ustvarjalnost in zasedla 4. in 6. mesto.

Jakob Koblar Cvetkovič in Jaka Hribar sta tekmovala v kategoriji obdelave lesa. Dobra ideja in kvalitetna izdelava sta pripomogla k temu, da sta zasedla 3. mesto.

Tudi na obdelavi umetnih snovi je bilo potrebno izdelati samokolnico. Alexa Butka in Maksa Pesjaka je njuna samokolnica pripeljala na 4. mesto.

Za odlične rezultate čestitamo.

Mentorica: Veronika Šuligoj