Dan varnosti – obisk begunjskih gasilcev.

Oktober je mesec požarne varnosti. V petek, 14. oktobra, smo v podružnični šoli Begunje imeli tehniški dan – dan varnosti. Izvedli smo vajo v evakuaciji šole ob požaru. Učenci so se nato preizkusili v svojem znanju na delovnih točkah, ki smo jih pripravili skupaj z gasilci PGD Begunje. Ogledali so si vozilo za gašenje GVC 16/25, izvedli vajo z vedrovko in sklapljanjem cevi na trojak, spoznali zaščitno opremo gasilca, pogasili namišljen požar, oskrbeli nezavestno osebo, izvajali temeljne postopke oživljanja z uporabo AED. Po izvedenih nalogah na vseh delovnih točkah so gasilci na šolskem igrišču izvedli še prikaz gašenja z ročnimi gasilniki. Preživeli smo poučno dopoldne, obnovili svoje znanje, nekateri pa se tudi naučili nekaj novega. Hvala vsem sodelujočim.