V ponedeljek, 15. 2. 2021, se učenci vseh razredov vračajo v šolo

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da se v ponedeljek, 15. 2. 2021, odpre šola za vse učence.

Prihod učencev v šolo

Za 1. uro se učenci od 1. do 5. razreda zberejo ob 8.00, in sicer na označenih mestih po naslednjem razporedu:

• učenci od 1. do 3. razreda se zberejo na dvorišču pred glavnim vhodom
  • učenci 4. razreda se zberejo pred vhodom v avlo
  • učenci 5. razreda se zberejo pred službenim vhodom

Učenci od 6. do 9. razreda se zberejo ob 8.10, in sicer na označenih mestih po naslednjem razporedu:

• učenci 6. razreda se zberejo pred službenim vhodom
  • učenci 7. razreda se zberejo na dvorišču pred glavnim vhodom
  • učenci 8. razreda se zberejo na šolskem igrišču
  • učenci 9. razreda se zberejo pred vhodom v avlo

Razvrstijo se v kolono na označenem mestu, v šolo jih pospremijo učitelji.

Prevoz učencev

Avtobusi in šolski kombi vozijo po ustaljenem voznem redu.

Šolska prehrana

• Za učence od 1. do 3. razreda veljajo že obstoječe prijave na prehrano.
  • Za učence 4. in 5. razreda ste prijave oddali razredničarki že v decembru. V kolikor bi želeli drugače, spremembe sporočite v tajništvo.
  • Za učence od 6. do 9. razreda veljajo prijave, kot so veljale pred zaprtjem šole. Morebitne spremembe sporočite v tajništvo.

Organizacija pouka:

• Pouk se izvaja v t. i. mehurčku za vse razrede v šoli.
  • Učenci so v matičnem razredu tudi na predmetni stopnji, malica je v razredu, kosilo bo organizirano po protokolu in navodilih NIJZ.
  • Izvaja se le obvezni program, jutranje varstvo je še vedno le za 1. razred.
  • Starše učencev 4. in 5. razreda obveščamo, da bo podaljšano bivanje le za nujne primere. Za te učence bomo oblikovali heterogeno skupino, znotraj katere bodo otroci morali ves čas uporabljati zaščitno masko. Vljudno vas prosimo, če je le mogoče, si poiščete možnost, da gredo učenci 4. in 5. razreda po pouku (kosilu) domov.
  • Izbirni predmeti se lahko izvajajo na daljavo ali v heterogenih skupinah v šoli.
  • Neobvezni izbirni predmet nemščina bomo izvajali v heterogenih skupinah (učenci v razredu nosijo maske): za 4. razred bosta obe uri izvedeni v šoli, nemščina za 5. in 6. razred pa bo ena ura izvedena v šoli, druga pa na daljavo (učiteljica bo posredovala navodila).
  • Neobvezni izbirni predmet italijanščina bomo izvajali v heterogenih skupinah (učenci v razredu nosijo maske): ena ura bo izvedena v šoli, druga pa na daljavo (učiteljica bo posredovala navodila).
  • Neobvezni izbirni predmet šport se ob lepem vremenu izvaja zunaj za vse učence. Ob primeru slabega vremena, se učenci ne morejo mešati v telovadnici. Izvede se lahko le za en razred – sproti obvešča učitelj.
  • Obvezni izbirni predmeti se bodo izvajali v heterogenih skupinah v šoli. V skupini, kjer so učenci iz več oddelkov, bodo učenci nosili maske.

Učenci, ki zaradi zdravstvenih težav ne bodo obiskovali šole, morajo za to imeti potrdilo pediatra. Le v tem primeru bodo dobivali po ustaljenih kanalih gradivo učitelja.

Potrudili se bomo, da bo teden, ki je pred nami, predstavljal mehak prehod nazaj v šolske klopi. Začetni dnevi bodo namenjeni predvsem pogovoru in utrjevanju.

Prosimo vas, da spodbujate otroke, da se držijo navodil Hišnega reda in preventivnih ukrepov (razkuževanje, distanca …), zlasti pa, da razumete, da bo v določenih situacijah (heterogene skupine, hodniki, prihod v šolo, avle …) zaščitna maska obvezna, kar je zapisano tudi v Odloku, ki je za vse nas v šoli zavezujoč. Tako bomo tudi poskrbeli drug za drugega in za vsaj približek običajnemu življenju. S seboj naj imajo tudi kako dodatno oblačilo zaradi pogostejšega zračenja učilnic.

Iskrena hvala za vaše razumevanje, podporo in sodelovanje v času šolanja na daljavo.

Lepo vas pozdravljam,                                                                      Emilija Kavčič, ravnateljica