Bodi zvezda, ne meči petard

Ker se bližajo božični in novoletni prazniki, s tem pa tudi dnevi, ko se največ uporabljajo razna pirotehnična sredstva, delavci šole in policisti Policijske postaje Radovljica opozarjamo vse učence, da uporaba pirotehničnih sredstev, katerih glavni učinek je pok (to so razne petarde, manjše rakete, pasje bombice, pokajoči trakovi …) in ostalih pirotehničnih sredstev ni dovoljeno uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, v zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v BLIŽINI ŠOL, VRTCEV, BOLNIŠNIC, DOMOV ZA OSTARELE, CERKVA, KINODVORAN, GLEDALIŠČ in prevoznih sredstev, namenjenih potniškemu prometu, ter tam, kjer je naključno večje število ljudi.

MLADOLETNE OSEBE DO DOPOLNJENEGA 16. LETA LAHKO UPORABLJAJO PIROTEHNIČNA SREDSTVA SAMO POD NADZOROM STARŠEV, IN SICER V ČASU OD 26. 12. 2019 DO 2. 1. 2020, seveda izven navedenih območij.

SAMO SKUPAJ SI BOMO USTVARILI VARNO SOBIVANJE. NAUČIMO SE PRAZNOVATI DRUGAČE.

Emilija Kavčič, ravnateljica