Tehniški dan na EGSŠ Radovljica

Na sončen jesenski dan smo se odpravili na Ekonomsko gimnazijo in srednjo šolo Radovljica, kjer so učenci skozi delavnice spoznali, v katere programe se lahko vpišejo po končani osnovni šoli. Izbirali so lahko med sedmimi delavnicami. Prva skupina je organizirala potovanje. Odločili so se za 3-dnevni izlet s koncertom v Lyonu. Druga skupina grafičnega oblikovanja je izdelovala broške, majice in plakat za omenjeni koncert. V radijskem studiu smo si ogledali snemanje radijskega oglasa in se spoznali s tamkajšnjim delom. Sledila je delavnica fotografije in animacije, kjer so učenci pripravili animirani oglas in se spoznali s stop-motion animacijo. V studiu je potekalo snemanje informativne oddaje o odpravi učencev na bližajoči se koncert. Ves čas je potekala novinarska delavnica, kjer sta novinarki Amajla in Maja na terenu s snemalcema spremljali celoten potek dogajanja. V knjižnici je potekal Hekaton, kjer so učenci preizkusili kolesarski simulator in posebna interaktivna očala. Na koncu so v predavalnici sledile zanimive predstavitve vseh delavnic.

V imenu devetošolcev in celotne šole se Ekonomski gimnaziji in srednji šoli Radovljica zahvaljujemo za topel sprejem in brezplačno izvedbo tehniškega dne.

Veronika Mihelak