Nov koncept razširjenega programa v osnovni šoli

Spoštovani starši!

Projekt Zdrav življenjski slog, ki smo ga vrsto let zelo uspešno izvajali na šoli, se  z  31. 8. 2018 zaključuje.

S sklepom Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport je naša šola vključena v poskus Preizkušanje koncepta razširjenega programa v osnovni šoli, in sicer za vsebinski sklop Zdravje, gibanje ter dobro psihično in fizično počutje otrok.

Področja, ki jih program zajema, so:

–          gibanje (elementi projekta Zdrav življenjski slog),
–          hrana in prehranjevanje,
–          zdravje in varnost.

Za posamezno področje bomo ponudili različne dejavnosti. Učenci bodo imeli priložnost, da skupaj z učitelji in starši izberejo tiste dejavnosti, ki upoštevajo njihove interese, razvijajo in nadgrajujejo njihova močna področja ter krepijo šibka. Dejavnosti se ne ocenjujejo.

Dejavnosti se bodo izvajale pred, med in po pouku, v prostih urah in v podaljšanem bivanju.

Prvi šolski dan bodo vsi učenci domov prinesli obvestilo s predvidenim programom in prijavnico. Izpolnjeno prijavnico naj učenci vrnejo v prvem tednu pouka.

Želim vam uspešen začetek šolskega leta in vas lepo pozdravljam.

Emilija Kavčič, ravnateljica