Začeli z delom na šolskem vrtu

Začela se je zelo topla pomlad in pohiteli smo z delom na našem šolskem vrtu. Nabrali smo motovilec in radič, ki nam je doma zelo teknil. Očistili smo vse suhe dele rastlin in jih odnesli na kompost. Nato smo si ogledali naš načrt vrta in načrt triletnega kolobarjenja. Z vilami smo zrahljali zemljo in posejali na prvo gredico peteršilj in rdečo redkvico, na drugo gredico pa špinačo in ob robu gredice drobnjak. Vse rastline z vrta, ki so ostale od jeseni ali pa na novo vzklile, smo opremili s prelepimi napisi, ki nam jih je pozimi izdelal hišnik Primož. Nato smo se lotili čiščenja medovitega vrta. Tudi tu smo porezali vse suhe dele rastlin in jih odnesli na kompost. Ker nam je čas prehitro minil, bomo nadaljevali naslednjič.

Marija Slavec Konda