Šola v naravi

Veselih obrazov in polni pričakovanj smo se v sredo zbrali pred šolo in krenili proti Žirovnici. Pot je bila polna pripetljajev, a smo s skupnimi močmi in medsebojno pomočjo vsi zmogli pot do Koče pri izviru Završnice. Hitro smo si opomogli od poti, že smo si dali duška s kepanjem in gradnjo kresa. Popoldan smo se odpravili proti Zelenici in prisluhnili predavanju o opremi planinca. Večerni pohod z lučkami smo prehodili ob zgodbah o velikih zvereh. Kako veseli smo se skrili v toplo kočo in se zavili v prijetno mehko posteljo.

Po prespani noči smo se zbudili v sveže deževno jutro. Po obilnem zajtrku smo se odpravili proti sedlu Šija. Zaradi spolzkega terena nismo mogli osvojiti Srednjega vrha, a smo se odpravili na čudovito razgledno pot pod Vrtačo proti Zelenici. Tudi tisti, ki jim hrib ni najbolj dišal, so uživali na poti. Da smo uspeli vsi na Tri angele nas je napolnilo s ponosom. Po odličnem kosilu, nam je ekipa GRS Radovljica predstavila svoje delo. Spoznali smo, kako poteka reševanje s psom, kako se zavarovati v plezalni steni in kako se spustiti čez brezno. Večer smo zaključili ob spoznavanju ptic in ob zabavnem večeru, kjer smo se drug drugemu iz srca nasmejali.