Naravoslovni dan za šestošolce

V četrtek, 17. 10. 2024 bomo izvedli naravoslovni dan za učence 6. razreda. Osrednja tema bo spoznavanje pojavov dinarsko-kraškega sveta na terenu. Odhod avtobusa izpred šole je ob 7.30, prihod je predviden okoli 15.30. Šolsko malico bomo vzeli s seboj, dodatno malico pa naj učenci prinesejo s seboj. Kosila bodo odjavljena.

Za obisk Škocjanskih jam je obvezna obutev z nedrsečim podplatom in toplejša oblačila (stalna temperatura je 10-12 stopinj Celzija, z visoko vlažnostjo). Zaradi terena je potrebna pazljivost in dosledno upoštevanje navodil.

Program naravoslovnega dneva:

– obisk Škocjanskih jam,

– ogled makete Cerkniškega jezera in muzeja.

– obisk Cerkniškega jezera.

Znesek bo obračunan na položnici.

Za terensko delo potrebujejo učenci pisalo in tršo podlago za pisanje, saj bodo izpolnjevali delovni list in ga ob koncu ekskurzije oddali vodji dneva dejavnosti. Pričakujemo, da se bodo učenci primerno obnašali, se držali skupnih dogovorov in pokazali primeren odnos do naše dediščine.

Vodja naravoslovnega dne

Ines Sliško