Naravoslovni dan za devetošolce

V sredo, 25. 9. 2024, bomo z devetošolci izvedli naravoslovni dan Po poteh soške fronte. Odhod avtobusa izpred šole je ob 7.30, prihod je predviden okoli 17.30. Šolsko malico bomo vzeli, dodatno malico pa naj učenci prinesejo s seboj. Za ta dan bomo za učence kosila v šoli odjavili. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti, glede na vremenske razmere.

Učenci naj imajo s seboj veljaven osebni dokument (osebna izkaznica, potni list)!

Program naravoslovnega dneva:

–          ogled Ruske kapelice pod Vršičem,

–          obisk Kobariškega muzeja,

–          ogled predstave Društva 1313, trdnjave Kluže in muzeja na prostem, Ravelnik,

–          obisk pokopališča vojakov iz prve svetovne vojne v Logu pod Mangartom.

Predviden končni strošek je 25-30 € in bo obračunan na položnici. Pričakujemo, da se bodo učenci primerno obnašali, se držali skupnih dogovorov in pokazali primeren odnos do nacionalne zgodovine in njenega izročila.

Vodja naravoslovnega dne,

Ines Sliško.