Polfinale državnega prvenstva v malem nogometu za  starejše dečke

V ponedeljek, 17. 4. 2023, smo se s šolsko nogometno ekipo udeležili polfinalnega državnega prvenstva v nogometu. Prvenstvo je potekalo na OŠ Trebnje. Prisotne so bile 4 najboljše osnovne šole iz svoje regije, zato je vsak igral z vsakim. Na »papirju« smo bili najlažji nasprotnik. Vse tekme so bile izredno izenačene, saj so bile vse ekipe na zelo visokem igralnem nivoju. Polfinale smo otvorili s tekmo proti domačinom (OŠ Trebnje). Borili smo se kot levi, vendar smo na koncu izgubili z 2:3. Za izenačenje oziroma zmago nam je zmanjkalo malo športne sreče. Učenci so bili potrti, zato so se nekoliko težje zbrali za naslednjo tekmo proti OŠ Rodica. Tekmo smo izgubili z rezultatom 3:1. Pred tekmo za 3. mesto je sledila tekma med OŠ Rodica in OŠ Trebnje, ki je odločala o finalistu. Tekma je bila težka, groba, večkrat na meji »fair playa«. Eskalirala je do te mere, da je bil eden izmed učencev predčasno poslan v garderobo. Zadnjo tekmo smo igrali mi (OŠ Lesce) proti OŠ Miren. Fantje so se ponovno zbrali in dali vse od sebe, kar nam je prineslo zmago z rezultatom 2:1.

Osvojili smo končno 3. mesto in se na žalost nismo uvrstili v veliki finale. Kljub temu pa so fantje pokazali borbenost, poštenost in predvsem kako se igra nogomet v slogu »fair playa«. V tem so zagotovo zmagovalci in mislim, da bi se lahko od njih učili vsi!

Povzetek vseh tekem in zadetkov si lahko ogledate na spodnji povezavi:

Nogometno šolsko ekipo sestavljajo naslednji člani:

• Voranc Pfeifer
  • Drejc Mašič
  • Karsten Wick
  • Braden Wick
  • Martin Hojkar
  • Urban Zupan
  • Tit Sernel
  • Malik Mahmutović

Še enkrat čestitam fantom za uspešne nastope!

Mentor: Luka Baloh, učitelj športa