Četrtfinale državnega prvenstva v malem nogometu za  starejše dečke

V četrtek, 30. 3. 2023, smo se s šolsko nogometno ekipo udeležili četrtfinala državnega prvenstva v nogometu. Prvenstvo je potekalo v Ljubljani, v športni dvorani Baza. Prisotne so bile 4 najboljše osnovne šole iz svoje regije, zato je vsak igral z vsakim. Na »papirju« smo bili najlažji nasprotnik. Četrtfinale smo otvorili s tekmo proti OŠ Belokranjskega odreda Semič. Vse smo presenetili, saj smo povedli, vendar so Belokranjci kmalu izenačili. Na odmor smo odšli z neodločenim rezultatom. Tudi v drugem polčasu smo povedli, vendar le za kratek čas. Tako mi kot nasprotnik, smo imeli še nekaj priložnosti, vendar do zmagovalnega zadetka ni prišlo. Razšli smo se z rezultatom 2 : 2. Naslednja tekma, ki smo jo odigrali je bila proti OŠ Poljane. Zavedali smo se, da se nam z morebitno zmago na široko odprejo možnosti za uvrstitev v nadaljnje tekmovanje. To je bila velika motivacija. Fantje so se borili do zadnjega sodnikovega žvižga, kar nam je prineslo zmago z rezultatom 3 : 1. Sledila je tekma med OŠ Poljane in OŠ Belokranjskega odreda Semič. Zmagali so učenci OŠ Poljane, kar  je pomenilo, da smo se uvrstili v polfinale. Tekmo za prvo mesto smo odigrali proti OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični. Fantje so pokazali, da se ne bojijo nobenega izziva in se dobro zoperstavili glavnim favoritom tega četrtfinala. Na koncu smo se razšli z neodločenim rezultatom 2 : 2.

Osvojili smo končno 2. mesto in se s tem uvrstili na nadaljnje tekmovanje (polfinale). To se v zgodovini OŠ F. S. Finžgarja Lesce še ni zgodilo.

Nogometno šolsko ekipo sestavljajo naslednji člani:

• Voranc Pfeifer
  • Drejc Mašič
  • Karsten Wick
  • Braden Wick
  • Martin Hojkar
  • Urban Zupan
  • Tit Sernel
  • Malik Mahmutović

Še enkrat čestitam fantom za uspešne nastope in uvrstitev v naslednji krog tekmovanja!

Mentor: Luka Baloh, učitelj športa