Šolsko področno prvenstvo v nogometu za starejše dečke

V četrtek, 12. 1. 2023, smo se s šolsko nogometno ekipo udeležili področnega prvenstva v nogometu. Prvenstvo je potekalo v Kranju, v športni dvorani Planina. Prisotnih je bilo 6 najboljših osnovnih šol iz Gorenjske. Žreb nam je namenil B skupino, kjer smo se pomerili proti OŠ Matije Čopa in OŠ Tržič. Na prvi tekmi proti OŠ Matije Čopa smo 2/3 tekme zaostajali za zadetek. Fantje se niso predali in se borili do zadnjega sodnikovega žvižga, kar nam je prineslo zmago z rezultatom 3:1. Proti OŠ Tržič smo večji del tekme vodili, na koncu pa smo malo popustili in prejeli zadetek. Končni rezultat je bil 1:1. Z eno zmago in neodločenim izidom smo zasedli prvo mesto v skupini B in se s tem uvrstili v finale področnega tekmovanja. V finalu smo se pomerili z OŠ Cvetka Golarja. Fantje iz Škofje Loke so bili tokrat boljši nasprotnik in nas premagali z rezultatom 3:0.

Osvojili smo končno 2. mesto in se s tem uvrstili na nadaljnje tekmovanje (četrtfinale).

Nogometno šolsko ekipo sestavljajo naslednji člani:

• Voranc Pfeifer
  • Drejc Mašič
  • Karsten Wick
  • Braden Wick
  • Martin Hojkar
  • Urban Zupan
  • Tit Sernel
  • Malik Mahmutović

Še enkrat čestitam fantom za uspešne nastope in uvrstitev v naslednji krog tekmovanja!

Mentor: Luka Baloh, učitelj športa